נצחון כחול לבן ראשן במירוץ UCI

‎איתמר איינהורן: ״זו רק ההתחלה״

‎זה היה צריך להגיע, הנצחון הישראלי הראשון. ולא היה לנו ספק גם מי יביא אותו. איתמר איינהורן התחמם על הקווים כבר זמן רב ועושה קולות של כמעט נצחון במירוצים גדולים של הקבוצה הבכירה.

itamar einhoen israel cycling academy Course Cycliste de Solidarnosc

‎כאשר הצוות המקצועי החליט לשגר אותו לחזק את אקדמי בטור הפולני ״סולידארנוסק״ , התחושה היתה שאיתמר יעשה את ההיסטוריה שם. אבל כאשר שעט אתמול לקו הסיום – פותח מבערים 300 מטר מהקו – רק אז אפשר היה לברך על המוגמר.

‎המוגמר? אף אחד לא חושב על סיום. רק על ההתחלה. בראש ובראשונה איתמר עצמו, שהמשפט הראשון שאמר היה ״זו רק ההתחלה״.

‎הבחור בן ה 22 ממודיעין בוגר הרבה מעבר לגילו ומחובר היטב לקרקע. זו הסיבה שהדבר הבא שאמר היה אין סוף מלות קרדיט לחבריו לקבוצה :

‎״הכי חשוב לזכור איך ניצחתי. ‎החברים עשו עבודה מצוינת מההתחלה ועד הסוף. ממש היינו על זה ולא יכלתי לפשל בספרינט אפילו רק למענם .‎משמעות הניצחון היא קודם כל קבוצתית. עבורי זהו ציון דרך קטן. אני עובד קשה ואני בדרך הנכונה. ‎הרבה סבלנות ועבודה קשה מובילים בסוף לתוצאות. ‎שום דבר לא בא בקלות, או להיות יהיר ופשוט לחשוב שזה מגיע לי״.

‎מלים כדרבנות .

itamar einhoen israel cycling academy Course Cycliste de Solidarnosc

הקבוצה היתה בבריחה עם הקנדי פלמנדון רוב המירוץ, וכשזו נתפסה , מי שעשו את העבודה על הכורכר בשלבי הסיום היו בן פרי, יובל בן משה וכמובן – דניאל טורק הבלתי נלאה. דניאל הביא לאקדמי את הנצחון הראשון אי פעם לפני 5 שנים, והוא היום דמות מפתח עבור איתמר ואחד האנשים שנותנים עבורו את הכל.

‎עבור הבעלים והמייסד של אקדמי, רוני בר און, הנצחון בפולין היה באמת רגע מכונן: ‎״התרגשתי כפי שלא התרגשתי אפילו מההיסטוריה בטור. הנצחון הישראלי הראשון במירוץ UCI, ועוד עם סייקלינג אקדמי שהיא אבן הפינה של כל הפרויקט – הוא סגירת מעגל ענקית. העובדה שחצי מההרכב היה ישראלי היום היא עוד דבר גדול. לבי ונפשי עם הדור הצעיר שלנו״.

‎איתמר סיכם: ״ יש לנצחון הזה משמעות עצומה עבורי. ניפצתי סוף סוף את תקרת הזכוכית אחרי שהייתי קרוב כל כך הרבה פעמים. עכשיו אני רוצה להמשיך לעשות את זה ובמירוצים יותר ויותר גדולים״.

____________________________________________________________________________________

First Israeli Victory at a UCI European Race!

Itamar Einhorn’s historic victory in Poland (Course Cycliste de Solidarnosc) – the first-ever for an Israeli rider in a UCI European race – was a symbolic milestone for us all.
Itamar Einhorn: “For me, the significance of this victory is huge. I finally broke the barrier. Now it’s my job to keep winning in bigger and bigger races”.
itamar einhoen israel cycling academy Course Cycliste de Solidarnosc
ISN co-owner Sylvan Adams:
“Itamar’s victory in the first stage of the Tour of Poland made history and validates all of our efforts to develop Israeli cycling. Itamar is a real winner, gaining Israel’s first podium earlier this year in Argentina, and now producing Israel’s first-ever win in a professional road race. I couldn’t be more proud.”
And the great Zak Dempster, the Team ICA Director:
”It was great. We had Robin in the early break. He picked up some bonuses, so that was good. In the final, Daniel, Yuval, and Ben Perry supported Itamar well. He didn’t wait for anyone. He launched the sprint with 300 meters to go, and no one could come near him. It was a great day, a great day for the team and the whole organization.”
Pictures: Mario Stiehl